Санітарно епідеміологічна служба Бобровицького району
ses-bobrovica.at.uaМеню сайту

Форма входу

Категорії розділу
Мої статті [44]

Точний час

Погода
Погода в Бобровиці

Наші координати

Адреса: 17400 Чернігівська обл. м.Бобровиця

вул. О.Бичка 1

Телефон: (04632) 2-32-46, 2-32-30

Факс: (04632) 2-32-46, 2-50-20

Зв'язок через сайт: Написати


Пошук

Друзі сайту

НЕофіційна сторінка м.Бобровиця


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Каталог статей 
Головна » Статті » Мої статті

Рота

Ротавірусна інфекція – недооцінена загроза.


 


 

І справді, що ж таке ротавірусна інфекція?

Ротавірусна інфекція  на сьогодні залишається важливою медико-соціальною проблемою. Особливе місце вона займає в структурі дитячої  захворюваності і смертності, зокрема серед дітей раннього віку. Це високозаразна гостра кишкова інфекція з фекально-оральним механізмом передачі, що супроводжується розладами кишківника, тобто діареєю. Діарея спостерігається при кишкових інфекційних захворюваннях, які спричиняються різними збудниками. Проте, у дітей віком до 5 років ротавіруси найчастіше  стають основною причиною важкої кишкової патології, що супроводжується  втратою великої кількості рідини і досить часто призводить до летальних   випадків. В економічно розвинених країнах на долю ротавірусних інфекцій  припадає половина всіх випадків гострих кишкових інфекцій, які потребують  обов’язкової госпіталізації та 20-50% всіх випадків гострих кишкових  інфекцій серед  дітей віком до 2-х років.

 За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я щорічно в світі реєструється до 25 000 000 випадків захворювань ротавірусної етіології, з яких 600-900 тис. завершуються летально. В США у дітей віком 1- 4 роки щорічно    реєструється понад 1 000 000 випадків тяжких ротавірусних діарей, з яких 125-150 хворих помирає. В Росії щорічно реєструється близько 2 000 000 випадків гострих кишкових інфекцій, з яких 15% викликаються ротавірусами. В Україні на рота вірусну інфекцію припадає 35-75% випадків всіх гострих кишкових захворювань.

В Бобровицькому районі за перше півріччя 2014 року зареєстровано 14 випадків кишкової ротавірусної інфекції, котрі підтверджені лабораторно швидкими тестами. Всі 14 випадків відмічені серед дітей, в основній більшості серед дітей 1-4 років (9 випадків). В минулому, 2013, році за перше півріччя в районі було зареєстровано лише 1 підтверджений випадок, проте це не є справжнім показником рівня цього захворювання по причині недостатньо широкого застосування швидких тестів на ротавіруси, котрі є головним методом діагностики даного захворювання. Це при тому, що джерелами інфекції можуть бути здорові вірусоносії,  крім того, за певних умов джерелами ротавірусної інфекції можуть бути   тварини (свині, велика рогата худоба) та птахи.

Основним механізмом передачі збудника є фекально-оральний, що реалізується під час побутових контактів: через іграшки, забруднені руки неохайних дорослих та дітей. Масивне виділення ротавірусів в навколишне середовище з фекаліями  відбувається з перших днів, навіть годин, від початку розвитку клінічних проявів, максимальне виділення вірусів спостерігається в перші 5 днів від початку хвороби. В ці дні хворий являє собою найбільшу епідемічну небезпеку для оточуючих людей, тварин, птахів, які заражаються і   потім стають додатковими джерелами інфекції.

Клінічні прояви ротавірусної інфекції характеризуються гострим початком і рядом симптомів, найважливішими з яких є блювання, інтоксикація,  значна діарея, лихоманка. У переважної більшості дітей (90%) захворювання починається гостро, перебіг бурхливий, названі симптоми в повному обсязі    проявляються впродовж 1-2 діб і тільки у 10% дітей клінічні ознаки  наростають впродовж 3-4 діб, іноді після тимчасового покращення стану   відмічається погіршення з обезвожуванням організму. Особливо небезпечним є те, що при ротавірусній діареї діти втрачають воду та електроліти, необхідні для утримання води в організмі.

Такі  симптоми зустрічаються і при  інших  кишкових  інфекціях.


 

Інформація, в першу чергу,  для молодих батьків

       Провідними симптомами гострих кишкових інфекцій у дітей є діарея  (якнайменше 3 рази за добу) та блювання. Кишкові інфекції ведуть до розвитку зневоднення та порушень електролітного балансу, які можуть загрожувати життю дитини. Дані епідеміологічного нагляду вказують на те, що 35-40%, а в окремі місяці до 70%, всіх випадків важких діарей у дітей до 5 років в Україні викликані ротавірусною інфекцією.


 

Показання до негайного відвідання лікаря :

- часте виділення водянистого стулу;

- повторне блювання;

- сильна спрага;

- дитина в'яло їсть та/або п'є;

- лихоманка;

- з'являються вкраплення крові у випорожненнях;

- стан дитини не поліпшується через 3 дні.


 

В профілактиці діарей, в тому числі і ротавірусних, у дітей раннього віку важливим є грудне вигодовування, використання безпечної води, дотримання санітарних норм при приготуванні та прийомі їжі, ретельне миття рук після відвідування туалету та догляду за дитиною.

Ротавіруси виявляються в усьому світі, як у розвинених країнах, так і у тих, що розвиваються. Практично кожна дитина інфікується ротавірусами якнайменше один раз до досягнення 5-річного віку, при цьому перше інфікування звичайно має місце у віці до 3 років.

Санітарні заходи суттєво впливають на частоту виникнення цієї інфекції. При обслуговуванні дітей молодшого віку потрібно ретельно виконувати правила санітарії і гігієни, правила харчування і в першу чергу - правила особитої гігієни.


 


 

Помічник лікаря-епідеміолога

Держсанепідслужби Бобровицького району


 

Дусь Р.М.

   

т. 2 32 30


 

Категорія: Мої статті | Додав: ses-bobrovica0377 (16.07.2014)
Переглядів: 274 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Хостинг від uCoz
Vladimir Bida bobrovica.at.ua © 2018