Санітарно епідеміологічна служба Бобровицького району
ses-bobrovica.at.uaМеню сайту

Форма входу

Категорії розділу
Мої статті [44]

Точний час

Погода
Погода в Бобровиці

Наші координати

Адреса: 17400 Чернігівська обл. м.Бобровиця

вул. О.Бичка 1

Телефон: (04632) 2-32-46, 2-32-30

Факс: (04632) 2-32-46, 2-50-20

Зв'язок через сайт: Написати


Пошук

Друзі сайту

НЕофіційна сторінка м.Бобровиця


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Каталог статей 
Головна » Статті » Мої статті

Менінгококова інфекція

Менінгококова інфекція — гостре інфекційне захворювання, що викликається менінгококом і характеризується різноманітністю клінічних форм: від назофарингіту і здорового носійства до генералізованих, що протікають у формі менінгококцемія (септицемії), менінгіту та менінгоенцефаліту.

Незважаючи на те, що рівень захворюваності на цю інфекцію відносно невисокий в порівнянні з іншими інфекціями, летальність за світовими даними становить приблизно 10%. В Україні на сьогодні летальність при менінгококовій інфекції досягає 11%-17%.

Епідеміологія. Джерелом інфекції є хвора людина і здорові носії. В епідеміологічному відношенні небезпечніші особи з менінгококовим назофарингітом, оскільки виділяють менінгококи при кашлі та чханні впродовж кількох тижнів. Хворі з іншими клінічними формами інфекції контагіозні лише в тих випадках, коли на слизовій носоглотки містять менінгококи. Здорове носійство може тривати 2-6 тиж, воно частіше трапляється в осіб з хронічними запальними змінами в носоглотці. На 1 хворого припадає до 2000 здорових носіїв і більше. При спорадичній захворюваності носійство не перевищує 1%, під час епідемії охоплює 35-45% контактних осіб.

Механізм передачі інфекції повітряно-крапельний. Виділенню збудника сприяють кашель, чхання, нежить. Зараженню сприяють скупченість, тісний контакт, висока температура повітря та вологість, а також низький санітарно–гігієнічний рівень життя населення. Інфікування відбувається під час прямого контакту з хворим. Максимум захворювань припадає на лютий – квітень. Хворіють генералізованими формами здебільшого діти раннього віку. Можуть спостерігатись як спорадичні випадки, так і епідемічні спалахи, що частіше виникають у дитячих колективах, гуртожитках.

Клініка. Інкубаційний період коливається від 2 до 10 днів, у середньому він становить 3–4 дні.

Менінгококове носійство — найчастіша форма інфекції. Діагноз базується лише на бактеріологічному підтвердженні — виділенні менінгокока з носоглоткового слизу. У 70 % осіб носійство короткочасне й не перевищує двох тижнів.

Менінгококовий назофарингіт характеризується гострим початком. Хворі скаржаться на головний біль, закладення носа, нежить. Задня стінка носоглотки гіперемована, набрякла, лімфоїдні фолікули гіперплазовані. Температура тіла може залишатися нормальною, але здебільшого підвищується до 38 °С і більше. Гарячка триває лише 1–3 дні. Ніяких специфічних проявів менінгококовий назофарингіт не має. Хворі, як правило, почувають себе задовільно й швидко одужують. Однак назофарингіт може бути продромом генералізованих форм хвороби .

Менінгококцемія розпочинається раптово. Гарячка досягає 38–39 °С. Одночасно виникають інші ознаки інтоксикації: загальна слабкість, біль голови й м’язів спини та кінцівок, спрага, блідість. Через 4–6 год з’являється висипка, що має такі особливості: вона геморагічна; неправильної форми й різних розмірів, частіше у вигляді зірочок; висипань багато, переважно на сідницях, стегнах, гомілках, тулубі; забарвлення елементів висипки різноманітне, що зв’язано з підсипаннями; у центрі висипного елемента з’являється некроз шкіри й у подальшому відторгаються некротичні маси. Геморагічна висипка може поєднуватись із розеольозною і розеольозно–папульозною.

Лікування.

Всі хворі менінгококовою інфекцією або з підозрою на неї підлягають обов’язковій негайній госпіталізації в спеціалізовані відділення або діагностичні бокси.

Профілактика менінгококової інфекції.

В системі профілактичних заходів менінгококової інфекції вирішальне значення має рання ізоляція хворого або бактеріоносія. Перехворівших виписують з лікувальних закладів після клінічного одужання і негативного результату однократного бактеріологічного дослідження слизу з носоглотки, проведеного не раніше ніж через 3 дні після закінчення етіотропної терапії.

Ізоляція контактних осіб триває до отримання однократного негативного результату дослідження слизу із носоглотки. У колективах — осередках інфекції встановлюється медичне спостереження протягом 10 днів.

Перехворівші особи підлягають диспансерному нагляду. Особи, що перенесли менінгіт без залишкових явищ спостерігаються протягом 2 років з оглядом психоневрологом на першому році спостереження 4 рази і на другому році 1-2 рази. При наявності залишкових явищ показане активне лікування та спостереження не менше 3-5 років.

Категорія: Мої статті | Додав: ses-bobrovica0377 (16.11.2017)
Переглядів: 43 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Хостинг від uCoz
Vladimir Bida bobrovica.at.ua © 2018