Санітарно епідеміологічна служба Бобровицького району
ses-bobrovica.at.uaМеню сайту

Форма входу

Категорії розділу
Мої статті [44]

Точний час

Погода
Погода в Бобровиці

Наші координати

Адреса: 17400 Чернігівська обл. м.Бобровиця

вул. О.Бичка 1

Телефон: (04632) 2-32-46, 2-32-30

Факс: (04632) 2-32-46, 2-50-20

Зв'язок через сайт: Написати


Пошук

Друзі сайту

НЕофіційна сторінка м.Бобровиця


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Каталог статей 
Головна » Статті » Мої статті

Хвороба Лайма

Хвороба Лайма або кліщовий бореліоз - інфекційне захворювання, збудником якого є борелії, а переносниками – іксодові кліщі. Характеризується ураженням шкіри, нервової та серцево-судинної систем. Хвороба може невизначено довго перебігати в прихованій формі, коли симптоми захворювання відсутні та закінчуватися інвалідністю. Це зумовлено тривалим (більше 10 років) збереженням борелій в організмі людини.

Джерелом і резервуаром збудника хвороби служать багато видів тварин та птахів. Коти, собаки, велика рогата худоба теж можуть хворіти на бореліоз. Гризуни можуть бути носіями борелій впродовж всього життя і відіграють суттєву роль як резервуар ійфекції в природі.

Передача інфекції здійснюється при укусі кліща, при неправильному його видаленні разі розриву кліща), а також при знятті кліщів з тварин. Можливе зараження при вживанні сирого козячого або коров'ячого молока інфікованих тварин.

Ранній період хвороби, особливо у дітей, супроводжується інтоксикацією, підвищується температура, зявляється озноб, головний біль, сильна слабкість, розбитість, біль в суглобах, мязах, горлі.

На місці присмоктування кліща спостерігається запальний болючий інфільтрат діаметром 3-5 мм з некротичного кірочкою в центрі. В багатьох випадках після інкубаційного періоду ( від 3 до 32 днів) на шкірі різних ділянок тіла може виникати мігруюча еритема – кільцевидне чи суцільне почервоніння діаметром 3-5 мм. Еритема може бути єдиним симптомом захворювання. Водночас, захворювання може перебігати без еритеми, але з гарячкою, інтоксикацією, що дуже утрудняє клінічну діагностику. У таких випадках підтвердження діагнозу можливе лише за допомогою лабораторних методів дослідження. До речі, такі дослідження проводяться лабораторією Чернігівського обласного лабораторного центру МОЗ України (на платній основі).

Профілактика хвороби Лайма полягає в дотриманні заходів індивідуального захисту від нападу кліщів; заходи специфічної профілактики не розроблені. При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, рекомендується одягатися в світлий однотонний, з довгими рукавами, щільно прилягаючий до тіла одяг, щоб було легше помітити повзаючих кліщів. Голову слід покривати головним убором. Само- та взаємоогляди необхідно проводити під час прогулянки через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям. Вдома слід одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

Для особистого захисту від кліщів ефективно використовувати репеленти (препарати, що відлякують кліщів). Велике значення для профілактики зараження має правильне видалення кліща. Кліща, що присмоктався до шкіри, на 30-60 хвилин накривають ватою, змоченою будь-якою олією. Потім пінцетом або ниткою захвачують голову кліща біля краю хоботка та видаляють його із шкіри обережними коливальними або обертальними рухами, не допускаючи його розриву. Пошкоджену шкіру обробляють настоянкою йоду. Якщо хоботок залишився в ранці, його видаляють стерильною голкою. Після видалення слід ретельно вимити руки з милом.

Лікування хвороби Лайма проводиться в інфекційній лікарні, де перш за все проводиться терапія, спрямована на знищення борелій. Без такого лікування хвороба прогресує, переходить у хронічний перебіг та приводить до інвалідності. Особи, що перехворіли, перебувають під медичним спостереженням ще протягом 2 років.

Категорія: Мої статті | Додав: ses-bobrovica0377 (15.05.2018)
Переглядів: 15 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Хостинг від uCoz
Vladimir Bida bobrovica.at.ua © 2018